•               POROZMAWIAJMY O ZDROWIU                    I NOWYCH ZAGROŻENIACH

• W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z Łobza  p. Martyną Kowalską: „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”- program wojewódzki.

Głównym założeniem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów a także alkoholu i leków w niewłaściwy sposób przez osoby młode.

Do szczegółowych celów programu należy:

•    Kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia i poczucia odpowiedzialności za dokonywanie wyborów związanych ze zdrowiem,

• Uświadomienie odpowiedzialności prawnej w zakresie eksperymentowania i używania substancji psychoaktywnych,

•  Kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia oraz rozpoznawania i zapobiegania sytuacjom sprzyjającym sięganiu po substancje psychoaktywne,

• Zrozumienie przyczyn używania substancji psychoaktywnych i czynników sprzyjających powstawaniu uzależnienia,

•   Wzbudzanie empatii i kształtowanie postawy nastawionej na udzielanie wsparcia i niesienie pomocy osobom zagrożonym występowaniem zachowań problemowych,

• Zapoznanie uczniów z zagrożeniami i skutkami przyjmowania narkotyków, w tym narkotyków, w sposób niewłaściwy leków, alkoholu.

Młodzież klas 6, 7 i 8 wykazywała duże zainteresowanie tematem, dyskutowali, zadawali pytania prowadzącej. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów.

Pedagodzy i psycholodzy:  Grażyna Kata, Marta Dobrowolska, Anna Gibka, Agnieszka Wesołowska

• DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI

• Wymianą życzeń międzyklasowych uczniowie naszej szkoły świętowali 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości.