•

Szkoła Podstawowa w Runowie Pomorskim powstała 1968 roku. Placówka na przełomie tych wszystkich lat stała się centrum edukacyjno- kulturowym dla okolicznej ludności. Od 2019 roku przechodzi ciągłe zmiany. Od wizualnych po technologiczne i ekologiczne.

Zaangażowanie, serce i ciężka praca- tym się kierujemy. Kadra wciąż rozwija swoje kompetencje. Nauczyciele regularnie biorą udział w profesjonalnych szkoleniach oraz podnoszą kwalifikacje podejmując nowe kierunki studiów. Chcemy być dla naszych uczniów nie tylko pedagogami, ale i aktywatorami. Stąd angażujemy dzieciaki do projektów szkolnych, ale i ogólnopolskich akcji czy obchodów ciekawych świąt. Nie samą nauką młodzież żyje, dlatego wychodzimy poza mury szkolne. Nasi uczniowie podróżują i zwiedzają Polskę. Uwrażliwiamy, uświadamiamy i pracujemy na rzecz społeczności gminy Węgorzyno. Udzielamy się w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących mieszkańców gminy czy zwierząt w schroniskach. Naszą tradycją i chlubą stała się Wigilia dla samotnych.

Bezpieczeństwo uczniów zapewniają nie tylko pedagodzy, ale i nowoczesny system monitoringu. Sale wyposażone są w tablice multimedialne. Wszystko po to, aby "iść z duchem czasu", podnosić poziom edukacji, ale i inspirować naszych uczniów. Wnioskujemy z kolejnymi projektami o dofinansowanie, bo planów na rozwój szkoły mamy wiele.

Uczniowie muszą być dumni z tego skąd pochodzą i mieć w sobie pewność, że świat stoi przed nimi otworem. To nasz cel.

Stawiamy na nowoczesność, ale i cenimy sobie rodzinny klimat naszej placówki.